Lenovo ThinkPad T490s 20NY Docking Station
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the ThinkPad T490s 20NY .
High quality replacement Docking station Docking Station for your Lenovo ThinkPad ThinkPad T490s 20NY.
| Quick search number | DOC0234A |
| Warranty | 1 Year |
| Type of laptop accessory | Docking station , Station which allows laptop to connect to other devices |
| Max. Power | 90 W |
| Weight | 340 g |
| Dimensions | 80 mm x 171 mm x 30 mm |
| Max graphics output | 4K UHD (3840x2160) |
| DC Output Connector | USB Type-C Socket |