KT.00307.006 Main Battery Pack 11.4V 3920mAh
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
| Quick search number | KT.00307.006 |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 11.4 V |
| Capacity | 3920.0 mAh |
| Watt hours | 44 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 3 |
| Weight | 7.7 oz |
| Dimensions | 8.7 in x 3.5 in x 0.4 in |