5B10W67369 Main Battery Pack 11.25V 3635mAh
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
| Quick search number | 5B10W67369 |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 11.25 V |
| Capacity | 3635.0 mAh |
| Watt hours | 42 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 3 |
| Weight | 200 g |