Samsung NP-NP900X3E-A02DE Battery (4 Cells)
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
- 4 Cells standard replacement
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the NP-NP900X3E-A02DE .
High quality replacement Laptop Power Internal Battery for your Samsung NP NP-NP900X3E-A02DE.
| Quick search number | VP-A364AP |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 7.4 V |
| Capacity | 5200.0 mAh |
| Watt hours | 38 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 4 |
| Weight | 213 g |
| Dimensions | 280 mm x 94 mm x 4 mm |