CF-VZSU40 Battery (6 Cells)
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the CF-VZSU40 .
| Quick search number | VP-DPYQ64 |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium ion , Newer type of rechargable, giving best performance for a rechargable. |
| Voltage | 7.4 V |
| Capacity | 7800.0 mAh |
| Watt hours | 57 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 6 |
| Weight | 10.7 oz |
| Dimensions | 5.2 in x 2.6 in x 1.1 in |