Panasonic TOUGHBOOK 19 Car Adapter
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the TOUGHBOOK 19 .
High quality replacement Laptop Power Car Adapter for your Panasonic ToughBook TOUGHBOOK 19.
| Quick search number | VP-342VAK |
| Warranty | 1 Year |
| Role of product in providing mains power | Car DC adapter , Allows a portable device to plug into a car cigarette socket |
| Input voltage/Power source | DC , Low voltage DC input |
| Voltage | 15.0 V to 20.0 V |
| Max. Power | 90 W |
| Weight | 60 g |
| Dimensions | 67 mm x 54 mm x 18 mm |
| Charger Power Source | In-Car power socket |