Lenovo ThinkPad P14s Gen 3 21AK Battery (4 Cells)
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
- 4 Cells standard Lenovo Original
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the ThinkPad P14s Gen 3 21AK .
High quality replacement Laptop Power Internal Battery for your Lenovo ThinkPad ThinkPad P14s Gen 3 21AK.
| Quick search number | VP-A5632M |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 15.48 V |
| Capacity | 3390.0 mAh |
| Watt hours | 52 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 4 |
| Weight | 5.6 oz |