Lenovo Thinkbook 13S-IWL 20R9 Battery (4 Cells)
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
- 4 Cells standard Lenovo Original
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the Thinkbook 13S-IWL 20R9 .
High quality replacement Laptop Power Internal Battery for your Lenovo Thinkbook 13S-IWL 20R9.
| Quick search number | VP-NQ4JVD |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 15.36 V |
| Capacity | 2865.0 mAh |
| Watt hours | 44 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 4 |
| Weight | 267 g |
| Dimensions | 275 mm x 130 mm x 25 mm |