01AV431 Battery (3 Cells)
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the 01AV431 .
| Quick search number | VP-X2BDDA |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 11.52 V |
| Capacity | 4800.0 mAh |
| Watt hours | 57 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 3 |
| Weight | 231 g |
| Dimensions | 279 mm x 110 mm x 5 mm |