00NY493 Battery (6 Cells)
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the 00NY493 .
| Quick search number | VP-5RAHVE |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 11.1 V |
| Capacity | 7200.0 mAh |
| Watt hours | 80 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 6 |
| Weight | 359 g |
| Dimensions | 205 mm x 80 mm x 20 mm |