Lenovo Ideapad Yoga 7-14ACN6 82N7 Battery (4 Cells)
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
- 4 Cells standard replacement
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the Ideapad Yoga 7-14ACN6 82N7 .
High quality replacement Laptop Power Internal Battery for your Lenovo Ideapad Ideapad Yoga 7-14ACN6 82N7.
| Quick search number | VP-8BHQ6A |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 15.36 V |
| Capacity | 4623.0 mAh |
| Watt hours | 71 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 4 |
| Weight | 262 g |
| Dimensions | 285 mm x 96 mm x 6 mm |