Lenovo Ideapad 310-15ISK 80SM Battery (2 Cells)
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
- 2 Cells standard replacement
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the Ideapad 310-15ISK 80SM .
High quality replacement Laptop Power Internal Battery for your Lenovo Ideapad Ideapad 310-15ISK 80SM.
| Quick search number | VP-X3MFV3 |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 7.6 V |
| Capacity | 4100.0 mAh |
| Watt hours | 31 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 2 |
| Weight | 211 g |
| Dimensions | 300 mm x 110 mm x 30 mm |