HP Spectre x360 13-w001LA Battery (3 Cells)
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
- 3 Cells standard replacement
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the Spectre x360 13-w001LA .
High quality replacement Laptop Power Internal Battery for your HP Spectre x360 13-w001LA.
| Quick search number | VP-47CAC4 |
| Warranty | 1 Year |
| Fits | HP Spectre x360 13-ac000 |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 11.4 V |
| Capacity | 4900.0 mAh |
| Watt hours | 56 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 3 |
| Weight | 241 g |
| Dimensions | 265 mm x 120 mm x 2 mm |