HP ProBook 650 G5 Battery (3 Cells)
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
- 3 Cells standard HP Original
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the ProBook 650 G5 .
High quality replacement Laptop Power Internal Battery for your HP ProBook ProBook 650 G5.
| Quick search number | VP-WE939F |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 11.4 V |
| Capacity | 4212.0 mAh |
| Watt hours | 48 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 3 |
| Weight | 268 g |
| Dimensions | 184 mm x 99 mm x 8 mm |