HP Presario CQ41-204TX Battery (6 Cells)
In Stock Now | Free delivery
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
High quality replacement Laptop Power Internal Battery for your HP Presario CQ41-204TX.
Quick search number VP-FW833E
Warranty 1 Year
Function battery performs Laptop , Main power battery for portable computers
Voltage 10.8 V
Capacity 5200.0 mAh
Watt hours 56 Wh
Number of Cells in Battery: 6
Weight 322 g
Dimensions 204 mm x 53 mm x 21 mm
Description Technical Specs
In Stock Now | Free delivery
100% compatibility guaranteed