TPN-IB0A Battery (3 Cells)
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the TPN-IB0A .
| Quick search number | VP-A6YX6F |
| Warranty | 1 Year |
| Fits | HP EliteBook 640 G9/G10, 645 G9/G10, 650 G9, 655 G9, ProBook 430 G8, 440 G8/G9, 450 G8/G9, 630 G8, 640 G8, 650 G8 |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 11.4 V |
| Capacity | 3950.0 mAh |
| Watt hours | 45 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 3 |
| Weight | 192 g |
| Dimensions | 250 mm x 75 mm x 5 mm |