902499-855 Battery (6 Cells)
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the 902499-855 .
| Quick search number | VP-EQVR7Y |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 11.55 V |
| Capacity | 6840.0 mAh |
| Watt hours | 80 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 6 |
| Weight | 368 g |
| Dimensions | 324 mm x 112 mm x 6 mm |