854108-006 Battery (3 Cells)
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the 854108-006 .
| Quick search number | VP-T3HTC4 |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 11.4 V |
| Capacity | 3400.0 mAh |
| Watt hours | 38 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 3 |
| Weight | 213 g |
| Dimensions | 198 mm x 103 mm x 6 mm |