537169-001 Adapter
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the 537169-001 .
LCD monitor AC adapter with round female connector
| Quick search number | VP-RQ3KFT |
| Warranty | 1 Year |
| Role of product in providing mains power | AC adapter , Converts mains power to low voltage DC to power a portable device |
| Input voltage/Power source | 110-240V , Supplied with plug to match the country of your delivery address |
| Voltage | 12.0 V |
| Max. Power | 50 W |
| Current | 5.0 A |
| Weight | 266 g |
| Dimensions | 88 mm x 35 mm x 26 mm |