HP 15-AC020DS Battery (4 Cells)
  • 15-AC020DS Battery (4 Cells)
  • 15-AC020DS Battery (4 Cells)
In Stock Now | Free delivery
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the 15-AC020DS .
High quality replacement Laptop Power Internal Battery for your HP 15-AC020DS.
Quick search number VP-XNVH58
Warranty 1 Year
Function battery performs Laptop , Main power battery for portable computers
Voltage 14.8 V
Capacity 2600.0 mAh
Watt hours 38 Wh
Number of Cells in Battery: 4
Weight 213 g
Dimensions 273 mm x 34 mm x 20 mm
Description Technical Specs
In Stock Now | Free delivery
100% compatibility guaranteed