HP Mobile Thin Client mt20 Battery
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
- 3 Cells standard HP Original £87.31
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the Mobile Thin Client mt20 .
High quality replacement Laptop Power Internal Battery for your HP Mobile Thin Client mt20.
| Quick search number | VP-AYTJ7W |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 11.4 V |
| Capacity | 4000.0 mAh |
| Watt hours | 45 Wh |
| Weight | 229 g |
| Dimensions | 187 mm x 102 mm x 7 mm |