NN1FC Battery
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the NN1FC .
| Quick search number | VP-PQMFMF |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 7.6 V |
| Capacity | 5940.0 mAh |
| Watt hours | 46 Wh |
| Weight | 197 g |
| Dimensions | 270 mm x 130 mm x 5 mm |