6CYH6 Battery (4 Cells)
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
| Quick search number | VP-6YV4K8 |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 7.6 V |
| Capacity | 5250.0 mAh |
| Watt hours | 42 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 4 |
| Weight | 240 g |
| Dimensions | 300 mm x 125 mm x 45 mm |