293F1 Battery
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the 293F1 .
New.
| Quick search number | VP-6B9KPQ |
| Warranty | 1 Year |
| Fits | Dell Latitude 5530 |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 11.4 V |
| Capacity | 3300.0 mAh |
| Watt hours | 37 Wh |
| Weight | 3.7 oz |