Dell Latitude 5400 Chrome Battery (4 Cells)
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
- 4 Cells standard replacement £38.14
- 4 Cells standard Dell Original
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the Latitude 5400 Chrome .
High quality replacement Laptop Power Internal Battery for your Dell Latitude Latitude 5400 Chrome.
| Quick search number | VP-KB2X4H |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 7.6 V |
| Capacity | 8500.0 mAh |
| Watt hours | 68 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 4 |
| Weight | 388 g |
| Dimensions | 300 mm x 130 mm x 40 mm |