Dell Inspiron 7000 D266GT Battery
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
- 3 Cells standard replacement £25.87
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the Inspiron 7000 D266GT .
High quality replacement Laptop Power Internal Battery for your Dell Inspiron Inspiron 7000 D266GT.
| Quick search number | VP-92QJ2K |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 11.4 V |
| Capacity | 3166.0 mAh |
| Watt hours | 38 Wh |
| Weight | 164 g |
| Dimensions | 255 mm x 73 mm x 5 mm |