Dell Latitude 7280 Battery (4 Cells)
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
- 4 Cells standard replacement
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the Latitude 7280 .
High quality replacement Laptop Power Internal Battery for your Dell Latitude Latitude 7280.
| Quick search number | VP-86Y39C |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 7.6 V |
| Capacity | 8200.0 mAh |
| Watt hours | 62 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 4 |
| Weight | 343 g |
| Dimensions | 270 mm x 120 mm x 25 mm |