Compaq Presario CQ56-204CA Battery (6 Cells)
  • Presario CQ56-204CA Battery (6 Cells)
In Stock Now | Free delivery
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
High quality replacement Laptop Power Internal Battery for your Compaq Presario Presario CQ56-204CA.
Quick search number VP-M3632T
Warranty 1 Year
Function battery performs Laptop , Main power battery for portable computers
Voltage 10.8 V
Capacity 5200.0 mAh
Watt hours 56 Wh
Number of Cells in Battery: 6
Weight 325 g
Dimensions 204 mm x 52 mm x 20 mm
Description Technical Specs
In Stock Now | Free delivery
100% compatibility guaranteed