Compaq Presario CQ56-108SL Battery (9 Cells)
  • Presario CQ56-108SL Battery (9 Cells)
In Stock Now | Free delivery
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
High quality replacement Laptop Power Internal Battery for your Compaq Presario Presario CQ56-108SL.
Quick search number VP-HAWFA4
Warranty 1 Year
Function battery performs Laptop , Main power battery for portable computers
Voltage 10.8 V
Capacity 7800.0 mAh
Watt hours 84 Wh
Number of Cells in Battery: 9
Weight 451 g
Dimensions 205 mm x 52 mm x 37 mm
Description Technical Specs
In Stock Now | Free delivery
100% compatibility guaranteed