Compaq Presario CQ20-125TU Battery (4 Cells)
In Stock Now | Free delivery
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
  • Designed for: Compaq laptops
  • 4 Cells standard replacement
High quality replacement Laptop Power Internal Battery for your Compaq Presario Presario CQ20-125TU.
Quick search number VP-EF56J3
Warranty 1 Year
Function battery performs Laptop , Main power battery for portable computers
Voltage 14.4 V
Capacity 2600.0 mAh
Watt hours 37 Wh
Number of Cells in Battery: 4
Weight 210 g
Dimensions 140 mm x 53 mm x 20 mm
Description Technical Specs
In Stock Now | Free delivery
100% compatibility guaranteed