Asus Vivobook 14X X1403ZA Battery (3 Cells)
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
- 3 Cells standard replacement
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the Vivobook 14X X1403ZA .
High quality replacement Laptop Power Internal Battery for your Asus VivoBook Vivobook 14X X1403ZA.
| Quick search number | VP-BJT6ED |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 11.1 V |
| Capacity | 4100.0 mAh |
| Watt hours | 45 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 3 |
| Weight | 3.5 oz |