Apple MacBook Air 12 A1534 Battery (6 Cells)
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
- 6 Cells standard replacement
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the MacBook Air 12 A1534 .
High quality replacement Laptop Power Internal Battery for your Apple MacBook Air MacBook Air 12 A1534.
| Quick search number | VP-N3W6FM |
| Warranty | 1 Year |
| Function battery performs | Laptop , Main power battery for portable computers |
| Battery Chemistry | Lithium polymer , Lightweight rechargable |
| Voltage | 7.6 V |
| Capacity | 4800.0 mAh |
| Watt hours | 36 Wh |
| Number of Cells in Battery: | 6 |
| Weight | 7.9 oz |
| Dimensions | 10.2 in x 6.1 in x 0.1 in |