Lenovo V330-14ISK 81AY Docking Station
  • V330-14ISK 81AY Docking Station
In Stock Now | Free delivery
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
  • 6 USB ports
  • Dual HD screens
  • Gigabit ethernet
  • USB-C & USB-A
  • Designed for: Lenovo laptops
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the V330-14ISK 81AY .
High quality replacement Docking station Docking Station for your Lenovo V330-14ISK 81AY.
System requirements:
USB3.0 Port : Windows® 10, Windows® 8.1, Windows® 7 SP1, mac® OS 10.9, or higher.
Quick search number DOC0110A
Warranty 2 Years
Type of laptop accessory Docking station , Station which allows laptop to connect to other devices
Interface USB 3 , 5 Gbit/s, blue port
Max. Power 14 W
Weight 223 g
Dimensions 180 mm x 82 mm x 23 mm
Max graphics output QWXGA (2048x1152)
DC Output Connector USB Type-A Socket
Description Technical Specs
In Stock Now | Free delivery
100% compatibility guaranteed