Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 5 20UC Docking Station
100% compatibility guaranteed
30 day hassle-free returns
-
Designed for:
laptops
Guaranteed to meet or exceed the original manufacturer's specifications for the ThinkPad X1 Yoga Gen 5 20UC .
High quality replacement Docking station Docking Station for your Lenovo ThinkPad ThinkPad X1 Yoga Gen 5 20UC.
| Quick search number | DOC0096A |
| Warranty | 1 Year |
| Type of laptop accessory | Docking station , Station which allows laptop to connect to other devices |
| Max. Power | 65 W |
| Weight | 800 g |
| Dimensions | 159 mm x 378 mm x 54 mm |
| Max graphics output | DCI 4K (4096x2160) |
| DC Output Connector | USB Type-A Socket |